Květen 2008

ikariam

25. května 2008 v 11:00 | wieser |  hry on-line
Ikariam je velice zajimavá hra ve které můžete poměrně dost rozvíjet svoje imperium.Ve hře máte na výběr ze dvou cest a)budete drancovat aokrádat ostatní hráče a to sami nebo v alicni nebo)bude hodně obchodavat a udžovat dobřé obchodbí kontakty a za c)kombinace těcho dvou cest v nejlepším poměru 1:2.Ve hře je široký výběr z jednotek a to z pozemních nebo lodních popřípadě leteckých.Dale v hře najdete široké možnosti výzkumu ve 4 oblastech a)mořeplavectví b)ekonomie c)věda d)armáda je čistě na vás jaký směr zvolíte za prioritní přestože stejně vynaleznete vše.Jak sem již psal na začátku ve hře musíte drancovat nebo obchodovat s důležitími surovinami nebo snimi obchodovat a nebo si vystvět další města a být celkem nezávislí.Hra vás nutí uvažovat co,kam a kolit toho poslat a neustále udržovat spokojenodt ve městach na dobré úrovni kvůli růstu obyvatel.
Rada na záver:Nejdůležitější surovinou je ve hře mramor ,takže pokud na něm nemáte město hned od začátku tak si ho tam rychle potavte.

Luftwafe

21. května 2008 v 17:40 | wieser |  2sv. válka
A mamé tu 2sv. válku a jako první tu máme německé Luftwaffe (z německého Luft - vzduch a Waffe - zbraň) je název německého válečného letectva. Jeho historie se začala psát v roce 1910 založením jednotek Luftstreitkräfte a byla dvakrát přerušena, v letech 1920-1935 a 1945-1955, kdy Německo nemělo skutečné válečné letectvo.
Mimo Německo se pojem Luftwaffe často mylně zužuje na válečné letectvo existující za nacistického Německa a bojující během Druhé světové války. To bylo založeno v roce 1935 a jeho duchovním otcem a architektem byl Hermann Göring, který je vybudoval jako elitní a po SS asi politicky nejuvědomělejší vojenskou složku Hitlerovy respektive nacistické Třetí říše

Druhá světová válka

Známka z roku 1943
V letech 1939-1940 pomohla Luftwaffe celé německé armádě k úžasně rychlému a drtivému úspěchu v Polsku i při Invazi do Francie, ale neuspěla v Bitvě o Anglii, kdy nedokázala zničit RAF, což byla nutná podmínka pro spuštění plánované Operace Seelöwe - invaze do Anglie. V následujících letech byla Luftwaffe vázána v bojích na východní frontě a posléze i nad vlastním Německem, kdy se zoufale snažila zastavit stále mohutnější nálety spojeneckých strategických bombardérů. V roce 1944 už byla natolik vyčerpaná, že se prakticky vůbec nedokázala prosadit nad vyloďovacími plážemi v Normandii a její sílu už nedokázalo dostatečně pozvednout ani rychlé a rozsáhlé zavedení proudových letounů, jako byl např. Messerschmitt Me 262 Schwalbe.
Vnitřní struktura
Základní taktickou jednotkou byla "Rotte" Je to dvojice letadel, první letí velitel a zaním, kousek stranou s určitým převýšením číslo, tkzv. "Katschmarek". Dalším stupněm byl "Schwarm", skládal se ze dvou "Rotte" Tři až čtyři Schwarmy tvořili jednu "Staffel" (12-16 letadel), označuje se arbskými číslicemi. Tři nebo čtyři Staffel dohromady tvořili jednu "Gruppe" Ke každé Gruppe náleží ještě 3-4 štábní stroje, protože tato jednotka má svůj štáb, označuje se římskými číslicemi. (36-68 letadel). Spojením tří až čtyř Gruppe vznikla nejvyšší bojová jednotka "Geschwander" - tato jednotka už může sídlit na více letištích, snahou ale je, aby nejmenší jednotka na letišti byla Gruppe

válečná anketa

21. května 2008 v 17:29 | wieser |  ankety
a nyní jedna válečná anketa

anketa se vrací

6. května 2008 v 16:59 | wieser |  ankety
Nová anketa na téma křestních jmen